Wiele propozycji ogranicza liczbę sprzętów czy mebli do minimum, by ułatwić sprawne poruszanie się w kuchni i szybkie przygotowywanie jedzenia. Minimalizm w kuchni to przede wszystkim doskonała ergonomia codziennego funkcjonowania połączona z estetyką opartą na doborze monochromatycznych barw. Najczęściej są to dość neutralne zestawienia bazujące na bieli czerni i szarościach.

Meble kuchenne w 2021 to przede wszystkim mnogość bezuchwytowych frontów i ogromna liczba mechanizmów. Mają jeden cel – ułatwić nam praktycznie każdą czynność. Często stosowana technologia LED z kolei zapewnia odpowiednią jasność i równomierne oświetlenie wszystkich zakamarków.

Nowinki technologiczne wkraczają w naszą codzienność

Rewolucja innowacyjnych rozwiązań technologicznych wkracza nie tylko do pracy. Postępująca cyfryzacja przestrzeni publicznej, elastyczne warunki zatrudnienia coraz częściej umożliwiają ludziom pracę zdalną. To samo dotyczy również kuchni. Okapy przestały być tylko okapami – stanowią komplementarną część wystroju. Na kamiennym blacie możesz umieścić ekspres do kawy z awangardowymi elementami. Będą współgrać będą z klasyczną elegancją czarnych, grafitowych lub granatowych płytek o jednolitej fakturze.

A może tak zainstalować monitor w jeden z frontów, by móc gotować “na żywo” ze swoim ulubionym youtuberem kulinarnym? Tak – na rynku są już dostępne takie modele.